Zápisky‎ > ‎

Rakša a Niko na prvním rande

posted 3 Jun 2016, 10:50 by Hanka Čertíková
Po delším hledání nám (a sobě) paní chovatelka vybrala na Rakšin zřejmě poslední vrh štěňat jako otce Nika (Domenico Tichý stín). S tátou jsme tam vyrazili za slušného vedra autem, takže u Menšíků jsme se vyhrabali z auta s Rakšou pěkně zpruzenou. Ale jak se děvenka rozzářila, když jsme nenáviděné auto nechali zaparkované, a byli pozváni do domu, na jehož dvoře spatřila fešného Nika.

Seznámili se radostně, a my jsme s tátou a Rakšou strávili krásný víkend ve společnosti Nika a jeho rodiny. Rakša dokonce vydržela s nervama, že nesmí lovit jejich tři kočičky, které ji zajímaly víc, než slepičky a kačenky dohromady. Nikovo páníčci bydlí v nádherném kraji, na krátké procházce se člověk projde lesem, polem, loukou, potká malebné rybníky a vesničky a prostě bude to velká idyla, až tam s Rakšou pojedu na krytí.

Fotila jsem jak splašená, koukněte.

A jaký je Niko? Velice dobře vychovaný - chůze u nohy bez vodítka, přivolání spolehlivé včetně od zvěře, bydlí se třema kočkama, ke kterým se chová uctivěji, než Rakša k našemu kocourovi:) Narozdíl od Rakši je to nekompromisní hlídač, domu, zahrady, páníčků. Je pěkný, a až zhubne, bude ještě krásnější:), má opravdu krásnou, typicky vlčáckou samčí hlavu - širokou, malá ouška, suchou tlamu, která je ve věčném úsměvu. Niko je snad permanentně v dobré náladě, nebojácný, je to ohromný mazlík, a to nejenom vůči svým páníčkům.
Rakše se velice zamlouvá, a myslím, že i ona jemu, už druhý den s ní po samčím koketoval, ale Rakša byla ze všeho vzruchu a dovádění tak unavená, že spíš pospávala, místo aby obdivovala, jak se před ní Niko impozantně vystavuje.

Rakša a Niko námluvy


Comments