Zápisky‎ > ‎

Pštrosí hlavy kaprem nadívané

posted 22 Dec 2011, 09:47 by Hanka Čertíková   [ updated 12 May 2012, 10:25 ]
She has done well and she can already see that praise (with treats:) is coming.
Zajímalo by mě, jestli se kde v přírodě může vlk potkat s pštrosem? No, u nás se teď setkávají na zahradě velmi zblízka, páč Rakšu krmíme pštrosími hlavami. A tyto hlavy ona sežvejká komplet i se zobákem. Pštrosi mají také krásné dlouhé řasy, Pavel říkal, že je modelkám nalepují jako umělé. Takže dámy, která z Vás si ráda nalepujete řasy, víte teď kde je shánět lacino:P

A jak se do toho připlet kapr? Rakša s tátou ho vyhráli v Hostivici na soutěži O Kapra Karla Hartla! Na této soutěži jsme se už před dvěma roky byli podívat a socializovat naše štěně, a letos už jsme závodili a socializovalo se tam štěně jiné:)

Cenou pro vítěze byl živý kapr, jehož majiteli se po vyhlášení výsledků stali překvapený táta s Rakšou.
Čili navzdory mrazivému větrnému počasí to byl velmi úspěšný den, já si vyfotila přítomné psy ze všech stran, Rakša se vydováděla se smečkou čsv a ne-čsv na volno a táta vyhrál diplom a k tomu i samolepku!

Kapříka táta zabil ještě v Hostivici, a cestou domů jsme se rozhodli jej dát doma Rakše k večeři. Určitě si ho zasloužila. Ale váhala jsem, jestli Rakša vůbec ryby žere? A pokud ne, tak jestli by náš kocour zvládl sežrat celého kapra?
Kdepak pro kočku, Rakša kapříka zbystra odnesla na své obvyklé jídelní místo na zahradě a za půl minutky už byla zpátky a koukala po přídavku. Olizovala se ještě půl hodiny, že takovouto pestrou stravu bere všema dvaceti.

Pořadí (další místa si bohužel nepamatuju):
  1. Xí od Úhoště s Jirkou
  2. Codeta z Věrné smečky s Míšou
  3. Harrieta Kanýčo s Jirkou

Fotografie:

  1. moje - https://picasaweb.google.com/106284470866526794558/KaprKarlaHartla
  2. Jardovy - http://finoffroad.rajce.idnes.cz/Kapr_ing_Karla_Hartla_17.12.11_Hostivice
  3. Honzovy - https://picasaweb.google.com/114150483249191530481/CSVKaprKarlaHartla2011?noredirect=1#
Video vítězného běhu:


Comments