Zápisky‎ > ‎

Hartl v Roudnici

posted 22 Sept 2010, 06:30 by Hanka Čertíková   [ updated 21 Oct 2010, 02:48 ]
Rakša se tentokrát vůbec nemusela bát, když jsme balili saky paky a skládali se do auta, protože jsme do Roudnice jeli bez ní. Ale to ona nevěděla, a tak se do odjezdu držela v uctivé vzdálenosti a snažila se tvářit maximálně nenápadně.

V Roudnici jsme omrkli konec klubové výstavy a pak už povídal pan Hartl tak všeobecně o všem možném psím.

Jak dobrman po snad šedesáti kilometrech běhu u kola sednul a ztuhnul a museli ho přenést ručně do auta páč byl v křeči, nebo jak kdysi přivezl první novofoundlanďany do čech a ti vůbec neměli plandavý slintavý pysky (to mívají až teď a je to známka degenerace), že v Americe maj za ideál chorý hrbatý německý ovčáky, že fenky čsv obecně vypadají vlčeji častěji, než samci.

Že když s chovem čévéček začínali, tak psi byli tak bojácní, že byl problém je vůbec do výstavního kruhu dostat... No už můžu říct, že to dneska čévéčkám nečiní potíže. Nekterá se tam v Roudnici přimo hrnula:)

Nebo vyprávěl o zdravotním stavu čévéček či psů obecně, že to zdaleka není jenom dysplazie (na kterou se chovní čsv musejí rentgenovat), která může ohrožovat zdraví, výkonnost a zatěžovat potomstvo. Psi mohou mít třeba cukrovku, epilepsii nebo problém se srdcem.

No, my ale máme od Duchka potvrzeno, že Rakša má zrovna krev i srdce naprosto v pořádku, tak přestanu malovat čerty na zeď a vložím odkaz na fotky.

Další fotky: Massimo, Lenas_2.

Comments